Viborg Håndbold Klub

VHK værdier:

Udvikling | Fællesskab | Ordentlighed

Træningstider sæson 2022/23

U5 Mix

Simone Milling
4010 7476
simonemillinghansen@gmail.com
Torsdag kl. 15.30 – 16.30 i Vibocold Arena hal 2
Tilmeld dig holdet

U7 Mix

Mads Bendiksen
2083 1988
Torsdag kl. 16.30-17.30 i Vibocold Arena hal 2
Tilmeld dig holdet

U9 drenge

Morten Dyring Friis
2127 6607
Onsdag kl. 16.30 – 17.30 i Vibocold Arena hal 5
Lørdag kl. 09.00 – 10.00 i Vibocold Arena hal 2
Tilmeld dig holdet

U9 piger

Gitte Elsborg
2068 6294
Gitte@fint.dk
Onsdag kl. 16.30 – 17.30 i Vibocold Arena hal 2
Lørdag kl. 09.00 – 10.00 i Vibocold Arena hal 5
Tilmeld dig holdet

U11 Drenge

Hans Damsgaard
2860 6709
Onsdag kl. 17.30 – 18.30 i Vibocold Arena hal 5
Lørdag kl. 10.00 – 11.00 i Vibocold Arena hal 2
Tilmeld dig holdet

U11 Piger

Henritte Møller Mikkelsen
6046 4593
Torsdag kl. 17.30 – 19.00 i Vibocold Arena hal 2
Lørdag kl. 10.00 – 11.00 i Vibocold Arena hal 1
Tilmeld dig holdet

U13 drenge

Cindie Deleuran
2246 8800
Mandag kl. 16.00 – 17.30 i Vibocold Arena hal 2
Torsdag kl. 16.30 – 18.00 i Vibocold Arena hal 1
Tilmeld dig holdet

U13 Piger

Kim Christensen
2636 8664
Mandag kl. 17.30 – 19.00 i Vibocold Arena hal 2
Torsdag kl. 16.30 – 18.30 i Vibocold Arena hal 5
Fredag kl. 15.30 – 17.00 i Vibocold Arena hal 2
Tilmeld dig holdet

U15 Drenge

Kenneth Hoberg
9360 3727
Mandag kl. 17.30 – 19.00 i Vibocold Arena hal 1
Onsdag kl. 18.30 – 20.30 i Vibocold Arena hal 5
Torsdag kl. 18.00 – 19.30 i Vibocold Arena hal 1
Tilmeld dig holdet

U15 Piger

Mads Møller Mikkelsen
4217 4112
Mandag kl. 19.00 – 20.30 i Vibocold Arena hal 1 & 2
Onsdag kl. 17.30 – 19.00 i Vibocold Arena hal 1 & 2
Fredag kl. 16.00 – 17.30 i Vibocold Arena hal 1
Tilmeld dig holdet

U17 Drenge

Mads Møller Mikkelsen
4217 4112
Tilmeld dig holdet

U17 Piger

Amir Shabani
2979 1987
Mandag kl. 16.00 – 17.30 i Vibocold Arena hal 1
Onsdag kl. 19.00 – 21.00 i Vibocold Arena hal 1
Torsdag kl. 19.30 – 21.00 i Vibocold Arena hal 1
Tilmeld dig holdet

U19 Piger

Thomas Van Elst
2860 5065
Mandag kl. 17.30 – 19.00 i Vibocold Arena hal 5
Onsdag kl. 19.00 – 20.30 i Vibocold Arena hal 2
Torsdag kl. 19.00 – 20.30 i Vibocold Arena hal 2
Tilmeld dig holdet

Serie 2 Damer

Lene Lutzen
2426 7470
Tirsdag kl. 19.00 – 20.30 i Vibocold Arena hal 2
Tilmeld dig holdet

Jyllandserie Damer

Kim Christensen
2636 8664
Tirsdag kl. 19.00 – 20.30 i Vibocold Arena hal 2
Tilmeld dig holdet

+60

Eva Bay
3024 2770
eva.bay@gmail.com
Torsdag kl. 09.30 – 11.00 i Vibocold Arena hal 2
Tilmeld dig holdet

Special Olympics Børn

Søren Nivaa
4162 7675
nivaa@c.dk
Tirsdag kl.16:00-17:30 i Hal 2
Tilmeld dig holdet

Special Olympics Voksen

Andreas Kronborg
6022 6170
andreaskronborg@gmail.com
Tirsdag kl. 16.00 – 17.30 i Vibocold Arena hal 1
Tilmeld dig holdet

Målmandstræning U15-U19

Nicolas Birke
2856 6275
Tilmeld dig holdet